Głosuj na tego artystę!

 

Adam Krylik

Adam Krylik

Słuchaj demo

Adam Krylik to artysta,który ceni sobie prostotę i naturalność. Inspiruje się codziennością i tym co zwyczajne. To wokalista obdarzony ciepłą, lekko „chropowatą” barwą głosu o imponującym dorobku wokalnym.

Pochodzi z Bobolic w woj.zachodniopomorskim. Początki jego drogi sięgają musicalu „Fatamorgana?” wystawianego w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie gdzie zagrał jedną z głównych ról. W grupie tych koszalińskich wówczas nastolatków znaleźli się m.in. Adam Sztaba- twórca muzyki do spektaklu, Reni Jusis i inni.

Z głową pełną marzeń i świeżo po obronie dyplomu w Technikum Elektronicznym przeniósł się do Warszawy, którą uznał wtedy za centrum wszechświata. Po zderzeniu ze ścianą rzeczywistości pierwsze 2 lata spędził w znanej warszawskiej .... pizzerii jako kelner. W międzyczasie poznał Elżbietę Zapendowską, która usłyszawszy jego wykonanie piosenki Dżemu „Modlitwa” stwierdziła: „Zobaczysz, będą cię, k***a ludzie słuchali”. Zaufał zapewnieniom ówczesnej mentorki.

Następnie przyszedł czas rozklejania. Nie chodzi bynajmniej o załamanie nerwowe lecz o pracę w Agencji Koncertowej gdzie rozklejanie było codziennością. Rozklejał plakaty m.in.Varius Manx, Kasi Kowalskiej i in. Jak to zwykle w takich historiach bywa, nie tak dawno temu, po kilku latach od klejącej przygody jedna z jego kompozycji ukazała się na płycie Antepenultimate Kasi Kowalskiej.

Z biegiem czasu rozwijał się jako wokalista. Udzielał swojego głosu  na wielu płytach znanych gwiazd. Brał udział w wielu koncertach, festiwalach i programach tv jako wsparcie wokalne artystów z czołówki polskiej estrady.

Ponad dwa lata temu zwolnił tempo, wyłączył dzwonek w telefonie i zajął się własną twórczością czego owocem jest nowa płyta, która ukaże się jesienią 2012 roku.


Znalazły się na niej proste w formie i ujmujące w przekazie piosenki o miłości, lęku czy odkrywaniu rzeczy dawno już odkrytych takich jak; niepowtarzalność zdarzeń, potrzeba samotności, odnalezienie swojej pasji jako sposób na szczęście. Artysta pokazuje te wartości w świeżym, niebanalnym ujęciu muzycznym. Czasem z przymrużeniem oka czasem zupełnie wprost. Warstwa tekstowa w większości należy do Michała Zabłockiego znanego krakowskiego poety, reżysera i scenarzysty, autora tekstów m.in. dla Grzegorza Turnaua.


Piosenka “Mały Joe” zgłoszona do koncertu “Trendy” 2012 to historia o pogoni za marzeniami mimo przeciwności. Znajomi Adama mówią,że to piosenka o nim samym. On twierdzi, że jest wielu takich szaleńców.... pewnie z pół świata.